Workshop & Fotoshoot 7 & 8 nov. 2015

Het zijn niet enkel lezingen en demo’s die je bonsai naar een hoger niveau tillen, er dient ook effectief gewerkt te worden aan de bomen om ze beter te laten worden. Onder dit motto heeft onze club een werkweekend voorzien, waar de leden aan hun eigen bomen kunnen werken. Want zonder de noodzakelijke ingrepen kan je jouw bonsai immers nooit verbeteren, en zich verder ontwikkelen zoals het hoort. Het is dan ook altijd mooi om te zien met welk soort materiaal iemand bezig is, en hoe er te werk wordt gegaan. En als je dan eens ergens wat twijfels over hebt, vraag je het gewoon even aan de andere leden. Sommige taken zijn al wat moeilijker om alleen uit te voeren, en een helpende hand komt dan ook zeker van pas. En last but not least, wat is er nu leuker dan in goed gezelschap je hobby te beleven?

Bovenstaand gegeven hebben we dan nog gecombineerd met een fotoshoot onder leiding van onze huisfotograaf Jan Dieryck. Jan is beroepsmatig al vele jaren actief in de wereld van fotografie, en weet als geen ander hoe men bonsai op professionele manier moet fotograferen. Terwijl de leden aan hun bomen aan het werken waren, heeft hij een tijdelijk fotostudio gebouwd, waar onze leden dan hun bomen naar keuze mochten laten fotograferen door Jan. Hieronder enkele impressies van beide werkdagen…

Zaterdag 7 november:

  EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 003

Alain met een Juniperus procumbens

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 009

Walter geeft zijn visie over zijn Taxus

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 010

Martin maakt zijn jeneverbes klaar voor de fotoshoot

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 011

Danny heeft nog wat bedradings-werk voor de boeg

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 005

Willy’s Taxus is klaar voor een stevige snoeibeurt

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 nov 2015 001

Martin’s jeneverbes wordt klaar gezet voor de fotoshoot

Zondag 8 november:

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 Lydie

Bemossing van Lydie’s drietandsesdoorn

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 An at work

An heeft er duidelijk plezier in

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 kapper Marinko

Af en toe wordt er ook eens goed gelachen…

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 fun2

En genieten we samen van een verfrissend drankje

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 file

Enkele bomen die klaar staan om gefotografeerd te worden

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 fotostudio

Mooie achtergrond en professionele belichting

EUK Werkweekend & Fotoshoot 7 en 8 nov 2015 fotograaf Jan

Onze fotograaf Jan aan het werk

Tot zover dit verslag van ons werkweekend/fotoshoot. Jan heeft nog heel wat werk voor de boeg om de foto’s na te bewerken qua belichting en contrast, maar binnenkort mogen jullie dus weer heel wat nieuwe foto’s verwachten die onze website zullen verfraaien. En alle leden die deelgenomen hebben aan de fotoshoot mogen binnenkort ook weer een mooie foto op A4-formaat verwachten.

Volgende vergadering hebben we weer een internationale gerenommeerde gast, namelijk German Gomez Soler uit Spanje. Hij zal ons wat meer komen vertellen over Olea (olijfbomen) als bonsai, een mediterrane boomsoort die het – mits kennis van zaken – eigenlijk verrassend goed doet in ons klimaat…

Tot de volgende bijeenkomst!!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »