Eda Uchi Kai @ BonsaiPlaza & Deshima Bonsai Studio

Bij Bonsai vereniging Eda Uchi Kai proberen we sinds vorig jaar om iedere zomer ook een daguitstap te organiseren voor de leden die (nog) niet op vakantie zijn vertrokken, of die twee maanden zonder een bijeenkomst gewoon wat te lang vinden. Zo hebben we vorige zomer met een groep het Bonsai museum van Düsseldorf bezocht. Dit was toen bij de deelnemers in goede aarde gevallen, en daarom hebben we dit jaar opnieuw een groepsuitstap georganiseerd. Deze keer hebben we gekozen voor een gezamenlijk bezoek aan BonsaiPlaza (Maarten van der Hoeven) en Deshima Bonsai Studio (Teunis Jan Klein). Beide bonsai handelaars liggen immers niet zo heel ver van elkaar, en waren dus best gemakkelijk te combineren voor een daguitstap richting Nederland…

Met 14 personen zijn we dan ’s ochtends net voor de grens België – Nederland samen gekomen, om dan eerst richting BonsaiPlaza in Delft te rijden. Iets voor 10 uur ’s morgens waren we dan al ter plekke bij Maarten, die zo vriendelijk was om ons eerst te helpen met het vinden van parkeerplaats voor onze wagens. Als je al eens een keer bij Maarten bent geweest, hoef ik je niet uit te leggen dat als je daar binnen stapt, je in een soort virtuele grot van Ali Baba binnen stapt, helemaal gevuld met allerlei bonsai schatten. In de gang wordt je al verwelkomd door misschien wel honderden boeken, en iets verder vind je dan mooie vitrinekasten en rekken gevuld met allerlei kostbare schalen, suiseki en figuurtjes, die grotendeels door Maarten zijn geïmporteerd uit Japan. Uiteraard kan je er ook gereedschap en andere bonsai attributen vinden. Na het hartelijke welkom van Maarten zijn we dan de lange stadstuin ingetrokken, waar we eerst konden genieten van een welkomstdrankje met versnapering. Altijd leuk na een lange autotocht!  En dan konden de leden gaan kijken naar welke schatten er allemaal verborgen zaten in deze tuin. En ik kan je garanderen, dat zijn er heel wat! Hieronder enkele impressies van ons bezoek aan Maarten…

EUK groepsuitstap 23-07-2016 001

EUK groepsuitstap 23-07-2016 006

EUK groepsuitstap 23-07-2016 007

EUK groepsuitstap 23-07-2016 008

EUK groepsuitstap 23-07-2016 009

EUK groepsuitstap 23-07-2016 010

EUK groepsuitstap 23-07-2016 011

Naargelang naar wat ze op zoek waren, zaten sommige leden meer binnen dan buiten. Als je je tijd zou nemen, kan je hier best een ganse dag rondlopen, zoekende tussen de verborgen schatten…

EUK groepsuitstap 23-07-2016 005

EUK groepsuitstap 23-07-2016 002

EUK groepsuitstap 23-07-2016 003

Onbeperkt was onze tijd vandaag helaas niet, dus rond de middag zijn we dan nog even samen met Maarten de stad ingetrokken om een lekker belegd broodje te gaan uithalen, wat we terug bij hem thuis zijn gegaan opeten. Enkele boompjes en schaaltjes zijn dan nog van eigenaar verandert, en daarna was het tijd om op stap te gaan naar deel 2 van onze daguitstap, namelijk Deshima Bonsai Studio in Nieuwerkerk aan Den IJssel

De rit tussen Delft en Nieuwerkerk aan Den IJssel was vrij snel om, en in de vroege namiddag arriveerden we dan met onze groep op de nieuwe locatie van Deshima Bonsai Studio. Teunis Jan is er sinds kort naar verhuisd, en is volop bezig met het ombouwen van een schooltje naar een waar bonsai paradijs. Degenen die hem volgen op sociale media, hebben hier al heel wat beelden van kunnen zien. Het is nog lang niet af zoals Teunis Jan het wil hebben, maar je ziet goed dat er hart en ziel ingestoken is om hier iets heel moois van te maken. Eenmaal binnen werden we verwelkomd door een zomers geklede Teunis Jan, die ons ook heel hartelijk heeft ontvangen. Ook hier kregen we weer een welkomstdrankje gepresenteerd, dit keer aan een mooi gemaakte bar. Hierna kon onze groep weer gaan ‘snuisteren’ tussen de de schaaltjes en het gerief in de rekken gemaakt van heel mooie planken. Buiten in de tuin staan dan meterslange standen gevuld met allerlei soorten bomen, van eenvoudig startmateriaal tot prebonsai, en ietwat exclusievere stukken. In sommige gedeelten van de tuin was er wel nog veel werk om het echt presentabel naar de toekomstige bezoekers te maken, maar ook hier heeft onze groep een tweetal uurtjes kunnen rondlopen en kijken naar wat er allemaal aangeboden werd bij Teunis Jan…

EUK groepsuitstap 23-07-2016 012

EUK groepsuitstap 23-07-2016 017

EUK groepsuitstap 23-07-2016 018

EUK groepsuitstap 23-07-2016 019
Het Ulmus bos in tuinbonsai formaat aan de ingang vond ik ook wel heel leuk om door te wandelen, zitten enkele potige exemplaren tussen moet ik zeggen!

EUK groepsuitstap 23-07-2016 020
En in het hoofdgebouw – waar je op een prachtig lange tafel de workshops met Teunis Jan kan volgen – stonden in drie mooi gemaakte kijknissen ook nog eens wat prachtige bonsai exemplaren gepresenteerd. Echt een heel mooie toevoeging aan deze zaak!

EUK groepsuitstap 23-07-2016 014

EUK groepsuitstap 23-07-2016 013  EUK groepsuitstap 23-07-2016 015

EUK groepsuitstap 23-07-2016 016
Ook hier hebben de leden naar hartenlust allerlei spulletjes kunnen aankopen. Sommige van ons hadden zelfs iets te hard hun best gedaan, want ze hadden dingen vast die eigenlijk niet eens voor de verkoop waren bedoeld, of uit de privé collectie van Teunis Jan kwamen. Ja, onze leden hebben best wel goede smaak hé Teunis Jan…

EUK groepsuitstap 23-07-2016 021

EUK groepsuitstap 23-07-2016 022

Om onze uitstap ‘compleet’ te maken, was Teunis Jan zo vriendelijk om nog een ingekorte lezing over het hoe en wat van dood hout bij bonsai te geven voor onze groep. Via een projectiescherm kregen we weer een heel mooi uitgelegde lezing gepresenteerd. Ik denk dat ik mag zeggen dat onze groep ook daar weer bijzonder van genoten heeft…

EUK groepsuitstap 23-07-2016 025

EUK groepsuitstap 23-07-2016 026

EUK groepsuitstap 23-07-2016 027

EUK groepsuitstap 23-07-2016 028

EUK groepsuitstap 23-07-2016 029
EUK groepsuitstap 23-07-2016 023
Hierna was het al vroege avond, en tijd voor onze groep om weer huiswaarts te keren. Nadat we terug in België waren zijn we nog met de groep lekker gaan eten in een gezellige zaak in Lommel. Natuurlijk werd ook hier heel wat afgelachen. Persoonlijk vond ik het weer een heel aangename daguitstap met de bonsai vrienden van Eda Uchi Kai. Ik heb iedereen enkel maar positieve dingen horen zeggen over deze uitstap, dus we hopen dat iedereen het leuk vond. Voor degenen die er niet bij konden zijn, wie weet, misschien gaan we het in de toekomst nog wel eens opnieuw organiseren…

Voor de rest wil ik nog namelijk alle deelnemers van deze daguitstap Maarten en Teunis Jan bedanken voor hun medewerking aan deze uitstap. Bedankt voor de ontvangst, en hopen hebben jullie er even hard van genoten als wij! Tot een volgende keer!

Mvg,
Hans

 

Dit bericht is geplaatst in Activiteiten, Vergaderingen 2016 met de tags , , , , , , . Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.