Vergadering 30 maart 2015 – Demo Márcio Meruje

Vanwege de opendeurdagen van onze clubsponsor Bonsai Studio Momiji is onze april vergadering 1 week naar voren geschoven. Op het programma van deze avond stond een demonstratie van EUK clublid Márcio Meruje. Márcio is al meerdere jaren in de leer bij o.a. Bonsai Studio Momiji en Mario Komsta, en heeft al enkele jaren zijn eigen bonsai studio in Portugal.  Een erg talentvolle jongen die we graag eens aan het werk zagen in onze club…

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 001

Voor de gelegenheid had Márcio een Pinus mugo uit de tuin van Bonsai Studio Momiji voorbereid voor deze avond. Naalden waren reeds op voorhand geplukt, en de stam was met behulp van een spandraad al wat meer boven de basis verplaatst. Weliswaar in meerdere keren verspreid over de dag met telkens wat pauze tussen, zodat de vezels de tijd hadden om zich aan hun nieuwe positie aan te passen. Jean-Paul legde ons eerst ook nog uit hoe de levenslijn zich na de originele vormgeving aan het zetten was, en dat er op termijn waarschijnlijk nog met 1 levenslijn zou verder gewerkt worden. Het kan meerdere jaren duren vooraleer de boom zijn keuze heeft gemaakt, en haast maken is dan zeker geen optie. Laat de boom dan beter zelf zijn weg zoeken.

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 002

Een yamadori mugo in deze maat begint stilaan een zeldzaamheid te worden, en zeker die met een mooie partij dood hout zijn voorzien. Deze boom werd enkele jaren terug al eens een eerste keer in vorm gezet, maar had toen nog niet het gewenste resultaat bereikt. Márcio zag twee mogelijkheden in deze boom, ofwel een boom in hellende stijl met het loof aan 1 kant gepositioneerd, ofwel een veel compactere boom waar het loof zich meer rond de basis van de boom zou bevinden. De tweede optie kreeg de voorkeur, en al snel werd er gestart met bedraden.

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 003

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 004

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 005

Het recente dode hout werd ook nog even met een beiteltje bewerkt, zodat het op termijn er ongeveer hetzelfde zal uitzien als het dode hout op de stam. Vezels werden voorzichtig losgemaakt, en met de jintang los getrokken…

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 006

Bij ons in de club is het normaal dat we al eens naar voren gaan om één en ander van dichterbij te bestuderen, en te kijken hoe de werkzaamheden vorderen. En als er al eens een dood moment is tijdens een demo, dan worden er altijd wel eens grappige anekdotes verteld. Echt saai wordt het dus nooit. Iedereen die een vraag of voorstel had, mocht natuurlijk zijn gang gaan, waarop Márcio zijn mening gaf. Terwijl Márcio deze mugo in draad zette, werd ondertussen al een andere boom voorbereid, namelijk een Pinus sylvestris doe toe was aan een tweede vormgeving…

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 010

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 012

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 014

Nadat de boom volledig in draad stond, werd de boom door Márcio gestyled. Al snel werden de nieuwe contouren van deze boom zichtbaar, en kregen we een compacte en krachtige boom te zien. Hieronder het voorlopige resultaat na de vormgeving:

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 000

 

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 017

In de top is het nu misschien nog wat mager, maar mits de juiste verzorging zal deze boom met de jaren nieuw loof ontwikkelen, en een heel mooi exemplaar worden. Eentje die vele bonsai liefhebbers graag in hun tuintje zouden zien staan…

Ondertussen werd de tweede boom nog even opnieuw in vorm gezet door Márcio. De takzetting is niet optimaal bij deze boom, er zit een storende tak in die de stam kruist. Maar volgens Márcio kan op termijn hier wel aan gewerkt worden. Er werd nog gediscussieerd om de onderste tak te verwijderen, en te vervangen door een hoger gelegen tak, maar er werd besloten om deze voorlopig te behouden en te kijken hoe de boom zich verder ontwikkelt. Toch niet slecht voor een half uurtje werken aan de boom…

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 016

EUK vergadering 30-03-2015 Demo Marcio Meruje 020

Hopelijk hebben jullie er weer even veel van kunnen genieten als ik zelf. Iedereen nog vrolijk Pasen toegewenst, en tot de volgende keer!

 

 

 

Dit bericht is geplaatst in Activiteiten, Vergaderingen 2015 met de tags , , , , , , , . Bookmark de permalink.

1 Reactie naar Vergadering 30 maart 2015 – Demo Márcio Meruje

  1. Dave Martin schreef:

    Obviously an enjoyable time was had by all, with two excellent trees having promising futures. I look forward to seeing their development.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *