Vergadering 7 januari 2013 – Nieuwjaarsreceptie

Eda Uchi Kai heeft zijn eerste vergadering van het jaar er op zitten! We hebben elkaar weer allemaal het allerbeste kunnen toewensen voor het nieuwe jaar, en de statutaire verplichtingen van de club zijn dan ook meteen al na gekomen. Met frisse moed zijn we dus weer aan een nieuw werkjaar begonnen, en na het voorwoord van de voorzitter hebben we op deze bijeenkomst eerst nog wat genoten van een lekker buffet met lekkernijen en een lekker glaasje wijn er bij. Ondertussen werd ook het jaarprogramma voor 2013 voorgesteld aan de leden…Maar daarna zijn we al meteen aan de slag gegaan, en hebben we onze lorken uit het Larix project dat we eind 2011 opgestart hebben voor de tweede keer gezamenlijk eens geëvalueerd. Eens besproken hoe ze het doen, en wat er nu best verder mee kan gebeuren. Sommige leden waren al aan de slag geweest met hun boompje, anderen hadden er nog niets aan gedaan. Veel hangt dan ook af van hoe gezond de boom was, en hoe hij gereageerd heeft na het uitgraven. Elke boom is immers uniek en dus ook anders, en ook qua verzorging zitten er meer dan waarschijnlijk verschillen op, zoals bij watergift en bemesting. Waar de ene al wat uitbundiger gegroeid had, was het bij de andere al wat minder. Het eerste jaar na het uitgraven mag je ook nog geen wonderen verwachten, de boom heeft een herstelperiode nodig. Het jaar erop is de groei dan meestal ook veel uitbundiger. Van Jean-Paul kregen we alvast de tip om onze lorken deze winter zeker een winterbehandeling te geven met een winterolie gecombineerd met een insecticide, en zodra het weer wat warmer wordt deze boompjes te behandelen met een systemisch insecticide. Ze hebben namelijk ook in de natuur veel last van luis, ander ongedierte en schimmels. Een goede preventieve bespuiting is dan ook zeker noodzakelijk om de boompjes optimale kansen te geven om goed terug op te starten. Ook qua bemesting mogen deze boompjes volgende groeiseizoen een stevige hap ‘eten’ krijgen. Goed bemesten dus, dit zou zich uiteindelijk moeten vertalen in goede en gezonde groei. Enkele voorbeelden die gepasseerd zijn…

Image Thumbnail Image Thumbnail
Image Thumbnail Image Thumbnail
Image Thumbnail Image Thumbnail

Als klap op de vuurpijl was er ook een tombola voor de clubleden, waar een mooie Juniperus thurifera yamadori te winnen was. Deze boom werd ons door onze club-sponsor JP Polmans geschonken, de opbrengst gaat integraal naar de clubkas. En één van onze leden mocht onderstaande boom na een spannende eliminatie aan zijn collectie toevoegen. Mooie manier om je jaar mee te starten…


Om af te sluiten nog een foto van de tokonoma opstelling van de maand. Deze werd deze keer verzorgd door Martin, hij had een Taxus meegebracht om het geheel wat op te frissen. Een mooie verzorgde opstelling zonder al teveel poeha, en ook een zeer mooi bemost grondmengsel. Wat mij betreft zeker een kandidaat voor onze club-tentoonstelling eind dit jaar…


Tot de volgende!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »